Vitamin D „Hlavní ovladač“ posunu v mikrobiomu

Výzkumný tým viděl zvýšení hladin vitamínu D ve všech dobrovolnících, v důsledku toho. Autoři zjistili významné změny v mikrobiálních složeních ve skupině, která byla na začátku experimentu většinou nedostatečná vitamín D.

„Před expozicí UVB měly tyto ženy méně rozmanitý a vyvážený střevní mikrobiom než Ti, kteří berou pravidelné doplňky vitamínu D, “poznamenává autor prof. Bruce Vallance, shrnují výsledky týmů. „Expozice UVB zvýšila bohatost a rovnoměrnost jejich mikrobiomu na úrovně nerozeznatelné od doplněné skupiny, jejíž mikrobiom se významně nezměnil.“ Snížení bakteroidetes, aby se jejich hladiny v souladu s mikrobiomy účastníků, kteří vzali doplňky vitamínu D. Nejprve studovat autora else Bosmana o studii.

„Zjistili jsme, že produkce vitamínu D byla hlavní potápěčkou posunu mikrobiomu,“ vysvětlila. „Je dobře známo, že UVB světlo produkuje vitamín D a nyní začneme chápat, že vitamín D je důležitý pro udržení zdravého střeva.“

„Ačkoli tato fakta byla známa individuálně, toto je první studie spojovat je dohromady, “pokračoval Bosman. "Výsledky byly překvapivé ve způsobu, jakým byl do 1 týdne viditelný silný účinek." UPOZORNĚNÍ.

„Během studie jsme využili specializované lampy UVB, které nezpůsobují spalování. Byl to terapeuticky používaný fotobooth v klinickém prostředí, “vysvětlila. "Z mé studie je těžké dospět k závěru, kolik slunečního záření stačí k výrobě vitamínu d."

Toto je na našich jednotlivých typech pleti a množství UV záření v prostředí, ve kterém žijeme.

„Bohužel je opravdu těžké získat dostatek vitamínu D ze samotné stravy, takže je moudré doplnit vitaminem D během zimy,“ doporučil Bosman. "Vaše tělo je velmi efektivní při výrobě vitamínu D ze slunečního světla v létě.">

Ale prof. Vallance naznačuje, že to může být důležitější pro lidi se zánětlivými chorobami, jako jsou MS a IBD. Jako účastníci mužů a žen navrhují autoři ve své práci. „Bylo by velmi zajímavé opakovat studii s účastníky, kteří mají mnohem větší rozmanitost ve věku as většími studijními skupinami, aby se výsledky potvrdily. Bylo by také skvělé, kdybychom mohli otestovat, zda je fototerapie užitečná pro lidi se střevním zánětem, aby podpořili jejich zdraví střeva. “

„ Výsledky této studie mají důsledky pro lidi, kteří podstupují fototerapii UVB a identifikují Nová osa kůže, která může přispět k ochranné úloze expozice světla dr.derm v ceně lékárny UVB u zánětlivých onemocnění, jako jsou MS a IBD. “

Prof. Bruce Vallance

 • Roztroušená skleróza
 • Crohn’s/IBD
 • Gastrointestinal/Gastroenterology
 • Dieta

Pravidlo 20-20-20 zabraňuje očnímu napětí? Použití pravidla 20-20-20 může pomoci tomuto problému zabránit.

Podle pravidla je skvělý způsob, jak si zapamatovat časté přestávky. To může snížit oční napětí způsobené příliš dlouho pohledem na digitální obrazovky.

V tomto článku popisujeme, jak efektivně používat pravidlo 20-20-20. Diskutujeme také o výzkumu pravidla a dalších tipů, jak zabránit napětí očí. 20sekundová přestávka od pohledu na obrazovku každých 20 minut. Během přestávky se člověk zaměřuje na objekt, který je nejméně 20 stop daleko, který uvolňuje oční svaly.

 • Nastavte alarm na každých 20 minut při práci, jako připomenutí k přestávce.
 • Posuzování vzdálenosti 20 stop může být obtížné. Ale při pohledu na objekt více než 20 stop daleko funguje stejně dobře. Pokud máte pochybnosti, zaměřte se spíše na delší vzdálenost než k kratší.
 • Podívejte se na okno během 20sekundových přestávek, pokud je jeden poblíž. Může být snazší najít vzdálený objekt venku. Podle National Keratoconus Foundation, možnosti zahrnují EyePro a povědomí. Sedění by mělo pravidelně vstávat a chodit kolem, aby se zabránilo bolesti záda a krku.
 • Jaké důkazy podporují pravidlo 20-20-20? Pravidlo 20-20-20, ale jak americká optometrická asociace (AOA), tak Oftalmologická akademie (AAO) Americká akademie (AAO), doporučují to jako způsob, jak snížit oční napětí.

  Výsledky studie z roku 2013 zahrnující 795 University Studenti navrhli, že ti, kteří se pravidelně znovu zaměřili na vzdálené objekty při používání počítače, měli méně příznaků syndromu počítačového vidění, mezi něž patří napětí očí, zalévání nebo suché oči a rozmazané vidění.

  v malé studii 2020, a Skupinu pacientů na univerzitní oční klinice bylo doporučeno dodržovat pokyny 20-20-20. O dvacet dní později, vlastní zprávy nevykazovaly žádnou změnu příznaků napětí počítače. Výsledky klinického testu „Doba rozpadu slzy“ však naznačovala významné snížení suchého oka.

  Některé studie naznačují, že krátké přestávky umožňují relaxaci zaostřovacích svalů oka. To může zmírnit oční napětí.

 • unavené nebo bolavé oči
 • Blurred Vision
 • Double Vision
 • Suché oči
 • Oční zarudnutí
 • Sedící ve stejné poloze po dlouhou dobu má další škodlivé účinky na tělo. Například může způsobit bolest krku, záda nebo ramen. Prevence oční napětí:

  • Používejte oční kapky: Osoba při použití digitálních obrazovek bliká méně než obvykle, a to může vyschnout oči. Umělé slzy lze zakoupit ve většině lékáren i online. Uživatelé kontaktních čoček by měli zkontrolovat, zda je produkt vhodný pro použití při nošení čoček. Lidé s určitými očními podmínkami budou možná muset používat oční kapky bez konzervačních látek.
  • Vyberte si brýle přes kontakty: Zvažte nošení brýlí místo kontaktních čoček během dlouhých období počítačových prací. Kontaktní čočky mohou zhoršit suché oči.
  • Použijte zvlhčovač: Zvyšování vlhkosti v místnosti, která je příliš suchá, může zlepšit příznaky suchého oka. To lze provést pomocí zvlhčovače.
  • Snížení oslnění obrazovky: Ochranné protilehlé obrazovky lze aplikovat na počítače, telefony, tablety a brýle, aby se zabránilo problémům očí. Rovněž ploché obrazovky mají tendenci mít menší oslnění než zakřivené. paže. Nejlepší je umístit obrazovku tak, aby pohled člověka vypadal mírně dolů. Správný kontrast se může změnit v závislosti na přítomnosti slunečního světla. Pravidelně se účastní kontrol zajistí, že jakékoli změny zrak osoby budou řešeny rychle. Naštěstí většina z nich vyžaduje málo času nebo finančního závazku. období. Kdokoli v této situaci by měl navštívit lékaře, který může zkontrolovat základní podmínky, jako jsou nekorigované problémy se zrakem. Při podávání doporučení lékař vezme v úvahu zaměstnání osoby a celkové zdraví očí. Migréna
  • IT/internet/e-mail

  Dává vám výstřel chřipky? Místo toho by měla pomoci zabránit infekci, která způsobuje každý rok značný počet návštěv lékaře ve Spojených státech.

  Podle výzkumu z roku 2015 se odhaduje 43% lidí ve Spojených státech že získání vakcíny proti chřipce může člověku dát chřipku. Jedná se však o mylnou představu..

  Může vám chřipka dát chřipku? To není pravda.

  Vakcína obsahuje inaktivované nebo mrtvé viry chřipky.

  Pokud člověk znovu přijde do styku s virem chřipky, jejich tělo to rozpozná a již má správné protilátky, aby na něj rychle zaútočila a zabránila člověku v onemocnění.

  Mnoho dalších Mylné představy o výstřelu chřipky způsobující chřipku jsou způsobeny vedlejšími účinky, které může osoba zažít poté, co dostane výstřel. Hlavní horečka

 • Bolesti svalů
 • Něha, otoky nebo zarudnutí v místě injekce
 • Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC (CDC ), tyto příznaky mají tendenci se objevit krátce po obdržení výstřelu a odejdou do 1–2 dnů. v obsahu jen sůl a voda. Jediným hlavním rozdílem v příznacích bylo to, že ti, kteří obdrželi výstřel chřipky, hlásili větší bolestivost v místě injekce. Hub.

  Proč lidé stále dostávají chřipku, když dostanou chřipku?

  Někteří lidé si mohou myslet, že mají chřipku, když jsou nemocní kvůli jiné virové nebo bakteriální infekci. Je to proto, že mnoho příznaků chřipky je podobné příznakům běžného nachlazení, které se mohou vyskytnout také během chřipkové sezóny.

  Trvá asi 2 týdny, než se osoba vyvinula imunitu vůči chřipce po obdržení chřipky. Během této doby je možné, že osoba může být vystavena viru chřipky a onemocnění. Osoba však může stále přijít do kontaktu s kmenem viru chřipky, že není imunizován proti. To také pomáhá zabránit jeho příznakům, včetně vysokých horeček, zimnice, regálového kašle, bolesti svalů a extrémní únavy. Imunita stáda pomáhá zabránit celkovému výskytu chřipky, protože lidé, kteří dostanou vakcínu, nedostanou chřipku, a proto ji nemohou předat ostatním lidem. Chřipková výstřel:

  • Zabránilo odhadovaným 5,3 milionu lidí v tom, aby chřipce získala sníženou chřipku u lékaře o 2,6 milionu
  • -Hospitalizace související s 85 000

  CDC také poznamenává, že v roce 2012–2015 snížila vakcína proti chřipce pravděpodobnost, že vyžaduje přijetí na jednotku intenzivní péče o 82%. Výstřel také snižuje riziko smrti dětství na chřipku. Dokonce i zdraví mladí lidé mohou zemřít na komplikace chřipky. Je důležité nepodceňovat závažnost této nemoci. Někteří lidé však s větší pravděpodobností než jiní zažívají nejzávažnější vedlejší účinky chřipky.

 • Lidé se srdeční chorobou
 • Lidé se slabšími imunitními systémy, jako jsou lidé s HIV
 • těhotné ženy
 • Lidé s chronickými plicními podmínkami
 • Děti
 • I když osoba nespadne do žádné z těchto kategorií, získání vakcíny proti chřipce pomáhá chránit ty, kteří jsou vystaveni většímu riziku.

  shrnutí

  Získání výstřelu chřipky nedá člověku chřipku. Může chránit před získáním viru a šířit jej na ostatní.

  Ačkoli člověk může mít několik mírných pocitů nepohodlí několik dní po získání chřipky, jsou to obvykle drobné příznaky. Získání samotné chřipky může způsobit příznaky, které jsou mnohem závažnější. V ideálním případě by člověk měl vakcínu dostat před koncem října. Dokonce i výstřel chřipky na jaře může stále chránit osobu před potenciální expozicí. / Cold/ SARS

 • Imunitní systém/ vakcíny
 • Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Ve skutečnosti vedou k vyššímu riziku infekce ženská hygienická produkty? pro vaše potřeby na cestách.

  Tyto výrobky používáme pravidelně, ale pravděpodobně způsobí škodu?

  Některé výrobky – jako jsou tampony a sanitární vložky – jsou nezbytné pro většinu žen, které do nich budou muset neustále investovat po velkou část svého života.

  Contents

  Translate »