průlom „by mohl bakterie zabránit tomu, aby se staly odolnými proti léčivem“

Vědci MIT nyní zkoumají, jak se mozek učí abstraktnější informace a jak se tato abstrakce odráží v aktivitě striata a prefrontální kůry.

Začátkem tohoto týdne dnes lékařské zprávy informovaly o studii zveřejněné v časopise Science, která zjistila, že spánek po učení posiluje paměť.

 • MRI/PET/Ultrazvuk
 • Neurologie/Neurověda

průlom „by mohl bakterie zabránit v tom, aby se staly odolnými proti drogám“

V dubnu zveřejnila Světová zdravotnická organizace první globální zprávu o odolnosti proti drogám, ve které odborníci varovali: „Svět míří Post-antibiotická éra, ve které mohou běžné infekce a drobná zranění, která byla léčitelná po celá desetiletí, znovu zabijí. “ Nyní vědci z University of East Anglia ve Velké Británii tvrdí, že v boji proti rezistenci na drogy provedli průlom. Mikroby – jako jsou bakterie, viry, houby nebo parazity – se vyvíjejí v přítomnosti léků, které by obvykle zabíjely nebo zabíjely jejich růst. Takové mikroby jsou považovány za „superbugs“.

Hlavní funkcí mikrobů je reprodukce, rychle šíření a přežití v těle. Dělají to tím, že se přizpůsobují novým prostředím. Když antibiotikum zabrání růstu mikrobů, mohou podstoupit genetické změny, které jim umožňují přežít a vytvořit defenzivní bariéru, což je to, jak dochází k antimikrobiální rezistenci.

V této poslední studii, nedávno publikované v časopise Nature, vědci zjistili, jak jsou postaveny obranné bariéry superbugů, což by mohlo vést k rozvoji nových léků, ke kterým bakterie nejsou schopny rozvíjet odpor.

výzkum ‘poskytuje platformu pro naléhavě potřebné léky nové generace’

Aby dosáhl svých zjištění, analyzoval tým bakterie zvanou gram-negativní bakterie. Některé typy gramnegativních bakterií-jako je Escherichia coli-se staly stále odolnějšími vůči antibiotikům.

Podle vědců mají buňky gramnegativních bakterií hustou vnější membránu na bázi lipidů, která působí jako její defenzivní bariéra a chrání ji před útoky před lidským imunitním systémem a antibiotiky.

Bylo nejasné, jak přesně bakterie vytvářejí svou obrannou bariéru až dosud.

Výzkumný tým, včetně prof. Changjang Dong z lékařské fakulty Norwich na University of East Anglia, zjistil, jak buňky bakterií transportují lipopolysacharidy na svůj vnější povrch, a proto budování a budování a Ochranná bariéra.

„Zjistili jsme cestu a bránu používanou bakteriemi k přepravě stavebních bloků bariéry na vnější povrch. Důležité je, že jsme prokázali, že bakterie by zemřely, kdyby byla brána uzamčena, “vysvětluje Prof. Dong a dodal:

„ To je opravdu důležité, protože bakterie odolné proti drogám jsou globálním zdravotním problémem. Mnoho současných antibiotik se stává zbytečným a každoročně způsobuje stovky tisíc úmrtí.

Počet superbugů roste neočekávanou rychlostí. Tento výzkum poskytuje platformu pro naléhavě potřebné léky na novou generaci. “

Hlavní autor studie Haohao Dong, také Norwich Medical School na University of East Anglia, to v důsledku toho říká Výzkum, nová léčiva mohou být schopna zaútočit spíše na defenzivní bariéru bakterií než na samotné bakterie.

Mluvení s lékařskými zprávami dnes vysvětlil Prof. Changjang Dong:

„Pokud se zaměřujeme na stroj pro budování vnější bariéry bakterií, že to znamená, že léky musí pouze zaútočit na vnější povrch bakterií. [Léčiva] nebudou nutné jít do bakterií a nebudou podléhat bakteriálnímu odtoku, který čerpá léčiva, což jsou dvě hlavní metody rezistence na léčivo, které mají bakterie. Proto patogenní bakterie sotva vyvinou rezistenci vůči lékům, které budeme vyvíjet pomocí tohoto přístupu. “

Řekl nám, že tým nyní pracuje na vývoji malých molekul, které se konkrétně zaměřují na defenzivní Bariéra bakterií.

Lékařské zprávy dnes nedávno informovaly o studii, publikované také v časopise Nature, což naznačuje, že studium rezistence na drogy v půdních bakteriích může pomoci porazit superbugs.

 • Veřejné zdraví
 • Infekční onemocnění/bakterie/viry
 • MRSA/Rezistence na drogy

Průlom v léčbě kmenových buněk pro Parkinsonovo

Při velkém průlomu pro léčbu Parkinsonovy choroby, vědci pracující s laboratorními krysy ukazují, že je možné vyrobit dopaminové buňky z embryonálních kmenových buněk a Transplantujte je do mozku a nahrazují buňky ztracené na nemoci.

Parkinsonova choroba je způsobena postupnou ztrátou buněk produkujících dopamin v mozku. Dopamin je mozková chemikálie, která mimo jiné pomáhá regulovat pohyb a emoční reakce.

Neexistují žádné léky na Parkinsonovu chorobu; Existují léky, které usnadňují příznaky, ale žádné, které to zpomalují. Hluboká stimulace mozku může zmírnit příznaky Parkinsonových u některých pacientů. , ale ukázalo se, že je pro tento účel obtížné využít. Buňky, které se chovají jako nativní dopaminové buňky, když jsou transplantovány do mozků potkanů..

„Studie ukazuje, že buňky, které generujeme z kmenových buněk, fungují stejně stejně jako buňky, které najdeme v mozku,“ říká Prof. Parmar.

Tým říká, že nové buňky ukazují všechny vlastnosti a funkce neuronů dopaminu, které jsou ztraceny u Parkinsonovy choroby, a potenciálně neomezená dodávka pocházející z kmenových buněčných linií otevírá dveře klinické aplikaci.

Pro jejich studium vědci provedli experimenty s modely potkanů ​​Parkinsonovy choroby. Aby se vytvořil model potkana Parkinsonových, vědci ničí dopaminové buňky v jedné části mozku potkana.

Experimenty ukázaly, že dopaminové buňky vyrobené z lidských embryonálních kmenových buněk, když jsou transplantovány do potkanů „Mozky se chovaly jako nativní dopaminové buňky. Autoři poznamenávají, že transplantované buňky:

 • Přežily z dlouhodobého hlediska a obnovené produkci dopaminu v mozku
 • fungovaly v podobné Způsob dopaminové buňky „lidského fetálního midbrain“
 • jsou schopni produkovat na dlouhé vzdálenosti spojení se správnými částmi mozku
 • Axony, které jsou axony, které Rostou „splňují požadavky na použití u lidí“.

  Dalším krokem je příprava na klinické hodnocení člověka

  Komentování k průlomu, prof. Parmar říká:

  „Tyto buňky mají stejné Schopnost jako normální dopaminové buňky mozku nejen dosáhnout, ale také se připojit k cílové oblasti na delší vzdálenosti. To bylo již nějakou dobu naším cílem a dalším krokem je vytvořit stejné buňky podle nezbytných předpisů pro lidské použití. “

  Tým doufá, že nové buňky budou připraveny k testování v lidských pokusech asi za 3 roky.

  Autoři poznamenávají, že jejich studie ukazuje „silnou předklinickou podporu“ pro použití dopaminových buněk vyrobených z lidských embryonálních kmenových buněk pomocí přístupů podobných těm stanoveným fetálním buňkám pro léčbu Parkinsonovy choroby.

  Došlo k určitému úspěchu s používáním fetálních buněk, ale je těžší zdroj a existují etické obavy ohledně užívání tkáně z přerušených plodů.

  Studie byla provedena na Lund University a Mircen v Paříži ve Francii, jako součást Evropských sítí NeuroStemCell a NeuroStemCellRepair. Toxiny zabíjící rakovinou mohou nabídnout nový způsob léčby mozkových nádorů.

 • Neurologie/neurověda

Průlomová metoda dává neplodné ženy naděje

Studie podrobně popsala novou metodu vyvolávání růstu vajec u žen trpících neplodností. Tato technika, vytvořená vědci z lékařské fakulty Stanford University, již vyústila v porod jedna žena, zatímco druhá je těhotná.

Zjištění jsou zveřejněna ve sborníku Národní akademie of Vědy.

Lékaři z lékařské fakulty University of St. Marianna University v Japonsku Kawasaki, testovali metodu u žen trpících primární nedostatečností vaječníků, také známou jako předčasné selhání vaječníků. Tato podmínka zahrnuje ztrátu normální funkce ve vaječnících před 40 let.

„Ženy s primární ovariální nedostatečností vstupují do menopauzy poměrně brzy v životě, než se otočí 40.“

„Předchozí výzkum navrhl, že tyto ženy mají stále velmi malé, prvotní primární a sekundární folikuly a že i když již nemají menstruační cykly, mohou být stále léčitelné. Naše výsledky získané u našich klinických spolupracovníků v Japonsku nás doufají, že se jedná o skupinu pacientů, kterým může pomoci. “

IVA Akce stimuluje folikuly k produkci vajec

Vědci nazývají novou léčbu plodnosti „in vitro aktivací“ nebo IVA. Tato práce staví na předchozím výzkumu, který ukázal, že signální cesta tvořená několika proteiny, včetně PTEN, řídí růst folikulů ve vaječníku.

Další výzkum ukázal, že blokování aktivity PTEN v myších a lidských vaječnících spustilo spící folikuly za vzniku zralých vajec.

Pro novou studii vědci zjistili, že rozdělení vaječníku na kousky narušuje cestu růstu zvanou hroch. Zdá se, že cesta hrocha zajišťuje omezení počtu folikulů, které rostou najednou, aby se zachovala dodávka vajec.

Když pak ošetřovali vaječníky látkou pro modulaci dráhy PTEN, zjistili, že tato dvě ošetření společně aktivovaly významné množství folikulů.

Prof. Hsueh vysvětluje:

„Lidské ženy mají při narození asi 800 000 velmi malých prvotních folikulů. Většina z nich zůstává spící a každý měsíc začne růst jen asi 1 000. Jeden z nich dosáhne zralosti každý měsíc, aby vytvořil vejce každý menstruační cyklus. “

„ Není známo, jak jsou folikuly vybírány pro vývoj, nebo proč se tyto folikuly přestanou vyvíjet u žen s primárním ovariální nedostatečnost. Naše léčba však dokázala probudit recenzeproduktu.top některé ze zbývajících prvotních folikulů a způsobit je uvolňovat vejce. “

Vědci ze Stanfordu vysvětlují svou novou metodu IVA ve videu níže:

Technika prováděná u žen

Vědci provedli minimálně invazivní postup zahrnující odstranění obou vaječníků z 27 žen s primární ovariální nedostatečností, které měly průměrný věk 37 let a zastavily menstrutování v průměru 6,8 let před postupem.

Z 27 žen bylo zjištěno, že 13 má vaječníky, které obsahují zbytkové folikuly.

Tyto vaječníky byly poté „mechanicky fragmentovány“ a ošetřeny léky, aby se blokovala cesta PTEN. Malé kousky dámských vaječníků byly poté transplantovány poblíž jejich vejcovody.

Vědci pak monitorovali ženy prostřednictvím týdenních nebo dvoutýdenních ultrazvuků a hormonálních testů, aby detekovali růst folikulu. Růst folikulů byl nalezen u osmi žen, které byly poté léčeny hormony pro stimulaci ovulace.

z nich se pět žen vyvinulo zralá vejce, která byla poté shromážděna pro IVA. Vejce byla oplodněna spermatem od ženských partnerů. Čtyřbuněčná embrya byla zmrazena před přenesením do ženských dělohů.

Z pěti žen, jedna žena dostala jedno embryo, ale neotěhotněla. Dvě z žen se připravují na přenos embryí nebo podstupují další kola sběru vajec.

Jedna žena však dostala jedno embryo a je těhotná, zatímco druhá obdržela dvě embrya a porodila zdravého chlapečka.

Dr. Kazuhiro Kawamura, docent porodnictví a gynekologie na lékařské fakultě St. Marianna University School of Medicine a hlavní autor studie, hovoří o svém potěšení o úspěchu léčby:

„Ačkoliv“ Na základě našeho předchozího výzkumu jsem věřil, že tento přístup IVA bude fungovat, pečlivě jsem sledoval těhotenství a když bylo dítě v prezentaci závěru, provedl jsem císařský řez sám. “

„Nemohl jsem spát noc před operací, ale když jsem viděl zdravé dítě, moje úzkost se otočila k potěšení. Pár a já jsme se navzájem objali v slzách. Doufám, že IVA bude schopna pomoci pacientům s primární ovariální nedostatečností po celém světě. “

Potenciál k léčbě dalších problémů s plodností

Vědci jsou Při pokusu o testování tohoto postupu u žen, které mají jiné problémy s plodností, jako jsou ženy s časnou menopauzou způsobenou rakovinou, chemoterapií nebo zářením a ženy, které jsou neplodné ve věku 40 a 45 let.

Prof. Hsueh říká, že také plánuje podívat se na způsoby, jak léčit cesty PTEN a HIPPO s drogami, což může eliminovat potřebu odstranění vaječníků.

Poznamenávají však, že je pravděpodobné, že to bude mnoho let, než se postup IVA stane rutinním postupem, jako je IVF (oplodnění in vitro).

Lékařské zprávy dnes nedávno informovaly o studii, která naznačovala, že plodnost člověka závisí na jejich osobnosti.

 • Těhotenství/porodnictví

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických, akademických, akademických Výzkumné instituce a lékařské časopisy a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

gen rakoviny prsu BRCA1 může být zapojen do Alzheimerovy choroby

Gen BRCA1 je dobře známý pro souvislost mezi jeho mutovanými formami a vyšším rizikem rakoviny prsu a vaječníků. Nová studie nyní zjistí, že nízké hladiny proteinu BRCA1 v mozku mohou být faktorem Alzheimerovy choroby.

Vědci z neziskových institutů Gladstone v San Franciscu v Kalifornii a University of California-San Francisco (UCSF) hlásí svá zjištění v časopise Nature Communications.

senior autor Lennart Mucke, profesor neurovědy s rolemi v obou organizacích, říká:

„Je velmi zajímavé, že jedna molekula může být kriticky zapojena do dvou zjevně protichůdných Podmínky: Rakovina, ve které se narodí příliš mnoho buněk, a neurodegenerativní onemocnění, ve kterém příliš mnoho mozkových buněk zemřou. “

Objev genu BRCA1 před 20 lety byl zlomem obratem ve výzkumu rakoviny. To vedlo k krevnímu testu hledat zděděné mutace spojené s rakovinami prsu a vaječníků. Podle posledních odhadů se u žen, které zdědí škodlivou mutaci BRCA1, se 55-65% vyvine rakovina prsu a 39% se vyvine rakovina vaječníků ve věku 70 let.

Contents

Translate »