Co jsou klouby k závěsu? Anatomie a funkce

klouby jsou typem kloubu, který funguje podobně jako závěs na dveřích, což umožňuje kostem pohybovat se v jednom směru sem a tam s omezeným pohybem podél jiných rovin. Prsty, prsty, lokty, kolena a kotníky obsahují klouby kloubů.

klouby jsou složité a obsahují mnoho svalů a tkání. Osteoartróza a trauma mohou způsobit bolest a dysfunkci v různých částech těchto kloubů. V tomto článku se podíváme na anatomii a funkci kloubů závěsů. Diskutujeme také o zdravotních stavech a zraněních, které mohou ovlivnit tyto klouby. Tělo obsahuje několik různých typů kloubu. Některé klouby mají omezené pohyby, jako jsou pohyby mezi obratlemi, zatímco jiné jsou mobilní, včetně kloubů v prstech a nohou.

klouby jsou ty, které umožňují pohyb podél jedné roviny. Usnadňují ohýbání a narovnání akcí, jako je ohýbání prstu.. Všechny závěsy obsahují také svaly, vazy a další tkáně, které stabilizují kloub. Klouby s kuličkami a sokety však umožňují větší rozsah pohybu podél více než jedné roviny.

 • Knee
 • Prsty kloubů (interfalangální klouby)
 • Toe klouby (interfalangální klouby)
 • kotníky (tibiotalar kloub)
 • Níže je 3D model kloubu, který je plně interaktivní. Prozkoumejte model pomocí podložky myši nebo dotykové obrazovky, abyste pochopili více o kloubech k závěsům.

  osteoartróza

  Stejně jako u jiných kloubů v těle, může člověk vyvinout osteoartrózu v závěsu. Klouby kloubů, které osteoartróza nejčastěji ovlivňuje, jsou kolena, ruce a nohy. Tato tuhost se vyvíjí, když se ochranná chrupavka, která pokrývá kosti v kloubu, způsobuje bolest a otoky. Trauma

 • Úroveň aktivity
 • Tělesná hmotnost
 • Životní styl
 • Genetika
 • Dislokace

  Ačkoli klouby kloubů jsou relativně stabilní, lidé je mohou dislokovat. K dislokaci dochází, když se kost v kloubu pohybuje z místa. Nejčastěji dislokované klouby kloubů jsou ty v rukou a nohou. Zrychlení sportovního zranění může vést k dislokaci kolena. které ovlivňují svaly, vazy nebo jiné tkáně ve kloubu, mohou v této oblasti těla způsobit bolest a zánět. Například koleno Runnera může nastat po opakovaném dopadu na kolenní kloub během běhu. stárnoucí populace. Je důležité, aby se lidé snažili udržovat klouby zdravé, jak stárnou. A vyhýbat se příliš dlouhému pobytu v stacionárním pobytu může pomoci udržet klouby dobře fungující. Nadměrné namáhání kloubů může narušit chrupavku a způsobit trvalé poškození.

 • Udržování zdravé hmotnosti: přenášení nadměrné tělesné hmotnosti klade větší namáhání některých kloubů, zejména na kolena. Tímto problémem může zabránit dosažení nebo udržování zdravé váhy. Glukosamin a chondroitin dietonus lékárna jsou přítomny v chrupavce i synoviální tekutině. Někteří lidé věří, že užívání doplňků glukosaminu a chondroitinu může pomoci zachovat chrupavku v kloubech, které osteoartróza ovlivnila. Nezjistili přesvědčivé důkazy o tom, že tyto doplňky jsou účinnou léčbou osteoartrózy. Vědci musí provádět více studií, aby určili účinky těchto doplňků. Léky mohou také zmírnit příznaky. Aerobní aktivita a silový trénink mohou lidem pomoci s osteoartrózou, kteří se zabývají problémy s bolestí a mobilitou. V prstech, na nohou, kolenou, loktech a kotnících jsou klouby kloubů. Ačkoli klouby kloubů jsou stabilní, lidé v nich mohou stále dislokovat kost. Lidé s osteoartrózou mohou vyzkoušet specifické cvičební programy, které zahrnují aerobní a pevné aktivity, které pomáhají zabránit zhoršení stavu. Fyzická aktivita může také snížit bolest související s osteoartrózou. Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .
 • Contents

  Translate »